poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Bontrager, z miłości do kolarstwa

spodenki rowerowe, koszulki rowerowe
Bontrager to firma, która swoim asortymentem wspiera obecnie wiele składów sportowych, które wyznaczają standardy podczas najważniejszych wyścigów rowerowych na świecie. Jakość ich produktów została doceniona nie tylko przez zrzeszonych kolarzy, ale także przez amatorów, którzy nie wyobrażają sobie życia bez dwóch kółek.


Marka Bontrager sławę zyskała na początku lat 80. Wtedy jej założyciel, Keith Bontrager- inżynier, fizyk, mechanik i konstruktor, stworzył na podstawie starych części rower, który dzięki lekkiej konstrukcji szybko zyskał podziw i wiernych fanów pośród kalifornijskiej społeczności. Nie tylko rama została własnoręcznie złożona z pojedynczych rurek, ale także specjalnie zaprojektowany widelec oraz poszczególne podzespoły, które dzięki doskonałej jakości materiałów, miały być niezawodne w każdym warunkach. Doświadczenie nabyte podczas wyścigów motocrossowych, w których Keith brał udział już jako nastolatek, zaowocowało mottem, które skutecznie wprowadzał w życie: 

Wysoka jakość wytrzymałych materiałów, lekkość, niska cena. Wybierz dwa. 

Dla Bontrangera kluczowa była jakość i lekkość materiałów, w które obecnie trzeba zainwestować, jednak jest to pewny wydatek, który przekłada się bezpośrednio na jakość i satysfakcję z jazdy, a także wysokie wyniki w czasie wyścigów. Aerodynamiczne koła szosowe, górskie koła 26'' na 32 otworach (1984 rok, klasyczna Bontrager złożył klasyczną 40h 700c obręcz i zmiejszył ją do 28'' tworząc współczesne koło MTB), karbonowe ramy, kierownice i podzespoły, to wszystko zasługa tego jednego człowieka, który jako cel wyznaczył sobie bezpieczeństwo i solidne wykonanie. Z tego względu wszystkie produkty tej marki objęte są dożywotnią gwarancją serwisową. I nie mowa jedynie o sprzęcie. W asortymencie marki odnaleźć można także odzież, która przecież poza sprzętem technicznym ma znaczący wpływ na komfort jazdy.

bontrager koszulki rowerowe


Koszulki rowerowe, kurtki, rękawiczki, buty SPD czy spodenki rowerowe zostały wykonane z materiałów, które firmowo zostały oznaczone jako The Profila Technology 37.5. W jego skład weszły trzy gatunki tekstylne dopasowane pod względem aktywności, a także warunków pogodowych, których zadaniem jest kontrolowanie gospodarki klimatycznej organizmu

Syntetic- doskonale sprawdza się w wysokich temperaturach, powyżej 16 stopni. Inteligentne włókna syntetyczne zostały zaprojektowane tak, aby wyłapywać kropelki wilgoci i sukcesywnie wypychać je na zewnątrz, nie wchłaniając ich. Dzięki temu tkanina pozostaje sucha, nie podrażnia skóry, a także pozwala jej oddychać nawet podczas bardzo intensywnych treningów.

Blade- połączenie włókien syntetycznych z naturalną wełną pozyskaną z runa owcy marynowskiej. Odzież wykonana z tego materiału sprawdza się w temperaturze chłodniejszej- od 2 do 16 stopni. Dzięki właściwościom jakie posiada owcza wełna zapobiega ona wychładzaniu ciała, nawet jeśli odzież jest bardzo wilgotna, co przekłada się na komfort jazdy i zachowanie energii.

Wool- najbardziej ekologiczny gatunek materiałów, z której marka Buntrager szyje swoją odzież sportową. Naturalna, pozyskana z runa wełna zapewnia ochronę przez zimnem, zapobiega utraci ciepła, eliminuje przykre zapachy potu, ponadto odprowadza wilgoć z powierzchni skóry, pozostawiając ją suchą i bez podrażnień. Koszulki rowerowe stworzone z tego materiału to gwarancja najwyższej ochrony, kiedy temperatura za oknem nie przekracza 0 stopni Celsjusza.

Jeżeli dbasz o wyposażenie swojego roweru pod względem część i komponentów, jak i dodatków w postaci wyposażenia lub odzieży, warto żebyś zapoznał się z oferowanymi produkt Bontrager [kocham rower, klikam].

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz